Ocieplenie dachów

Trwałe rozwiązania w zakresie
redukcji strat ciepła!

Zalety rozwiązania

Szybki czas realizacji

Trwałość na lata

Fundamenty

Szybki aplikacji
Trwałość
Fundamenty

Docieplanie dachu pianką

Pianka poliuretanowa posiada znacznie wyższy opór cieplny od innych materiałów termoizolacyjnych stosowanych na dachach. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno w renowacji już eksploatowanych pokryć dachowych bez konieczności zrywania starych powłok, jak również na nowo powstałych obiektach. Jej niewątpliwą zaletą jest niski ciężar właściwy który umożliwia jej zastosowanie również na lekkich konstrukcjach dachowych. Doskonały stosunek wagi do niskiego współczynnika przewodzenia (λ=0,025 W/mK) daje jej przewagę nad innymi metodami izolacji cieplnej dachu.

Szybkość aplikacji

Pianka poliuretanowa jest produkowana bezpośrednio na dachu. Kilka sekund po natryśnięciu jej na powierzchnię zwiększa swoją objętość 20-sto krotnie przez co zalewa wszelkie nieszczelności znajdujące się na dachu. Ponadto warstwa piany pozbawiona jest łączeń na całej powierzchni nawet na skomplikowanych dachach gwarantując szczelność. Niewątpliwą zaletą zdecydowania się na docieplanie dachu pianką poliuretanową jest szybkość aplikacji. W ciągu jednego dnia w zależności od grubości warstwy izolacji, jesteśmy w stanie zaizolować nawet 2000m2. Wszystkie stosowane przez nas materiały posiadają odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie na terenie całej Unii Europejskiej. Posiadamy doświadczenie w renowacji dachów o powierzchni ponad 40.000m2 jak i domów jednorodzinnych 100m2.

Znacząca redukcja mostków termicznych

Koszt ocieplenia poddasza za pomocą wykonania pianki jest porównywalny do ceny wełny mineralnej z montażem.

Jednoczesna termo i hydro izolacja

Pianka zastosowana podczas docieplanie poddaszy doskonale łączy się z folią paroprzepuszczalną, drewnem, betonem, blachą, zapewniając trwałe połączenie bez ryzyka przemieszczenia się nawet po wielu latach.

Dosonała przyczepność do większości podłoży

Pianka otwarto komorowa często stosowana jest jako materiał do wygłuszania pomieszczeń w studiach nagraniowych, gabinetach lekarskich czy salach kinowych. Jest miękka i dokładnie wnika w każdą szczelinę.

Brak konieczności zrywania starego podłoża

Pianka poliuretanowa jest tworzywem sztucznym (takim samym jak wyściółka w fotelach samochodowych). Ze względu na to, że nie ma w niej żadnych składników mineralnych, grzyby i pleśnie nie mają w niej pożywki.

Oszczędności na kosztach ogrzewania i klimatyzacji

Kuny, myszy, ptactwo po prostu nie lubią pianki. Jest ona dla nich nieatrakcyjna. Właściciele domów, którzy zdecydowali się na ocieplenie poddasza pianką nie mają problemów z nieplanowanymi mieszkańcami.

Eliminacja łączeń hydro izolacji

Ciężar pianki otwarto komorowej to 8kg/m3. To znacznie mniej niż ciężar wełny który zaczyna się od 20kg/m3. 20 cm pianki waży 1,6kg/m2.

Nasze realizacje

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

Sprawdź, co jeszcze
możemy dla Ciebie zrobić

Pianka ze względu na swoją strukturę tworzy pewnego rodzaju
„gęsty labirynt” przez który zimą ciepłe powietrze znajdujące.

+

Ocieplanie budynków gospodarczych

+

Hale i magazyny

+

Fundamenty

+

Ocieplenie poddasza